U příležitosti 101. Světového esperantského kongresu vyjde speciální poštovní známka a patronem kongresu bude slovenský prezident.

U příležitosti 101. Světového esperantského kongresu vyjde speciální poštovní známka a patronem kongresu bude slovenský prezident.

Přípravné práce na 101.Světovém kongresu esperanta ve slovenské Nitře již začínají a zaznamely již dva důležité úspěchy:

V souvislosti s kongresem bude vydána příležitostní známka s esperantským tématem. Generální ředitel Slovenské pošty, ing. Tomáš Drucker to potvrdil dopisem Stanu Marčekovi, ve kterém napsal o záměru vydat dvě poštovní známky v roce 2016, kdy bude Slovensko poprvé předsedat Evropské unii. Již dříve bylo rozhodnuto, že první známka bude věnována reprezentaci státu, ale druhá zatím nemá přesné téma. Proto vítáme vaši iniciativu vydat známku ke Světovému kongresu esperanta, který se také uskutečnit poprvé. A dodal, že společnými silami se podaří zviditelnit naši zemi nejen v Evropské unii, ale v celém světě.

Symbolickým gestem společenské spolupráce je také vyjádření Andreje Kiska, slovenského prezidenta, který přijal pozvání Slovenské esperantské federace stát se patronem 101. Světového esperantského kongresu. A.Kiska byl letos zvolen na pět let od 15.června.

La Loka Kongresa Komitato de la Universala Kongreso de Esperanto 2016Místní kongresový výbor UEA 2016

Lingvo-Studio, L.S.
www.eventoj.hu

Příspěvek byl publikován v rubrice Články / Artikoloj. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.