37. seminář ve Skokovech

37. seminář ve Skokovech od 15. – 21.4. 2013-04-27

Po dlouhé zimě s příchodem slunečného počasí se uskutečnil 37. seminář v Českém ráji v penzionu Espero ve vesničce Skokovy. Přijeli lidé z různých částí republiky a také sympatický Švéd Bengt Nordlof. Konec týdne byl spojen s tzv. „Sabla printepo“ – Písečné jaro, název vyjadřuje, že iniciativa vychází z města v jižních Čechách – z Písku.

Několik účastníků přijelo jen na konec týdne a byli i takoví, že přijeli z Pardubic jen na několik hodin. Vcelku zde bylo 38 účastníků včetně jedenáctiletého chlapce, který si zjevně pobyt užíval.

Ráno se cvičilo, poněkud zváštně, po snídani se vyučovalo ve dvou skupinách. Odpoledne se výletovalo do přírody, navštívili jsme radnici v Mnichově Hradišti a výstavu genealogie v zámku. Večerní přednášky a filmy: O knize Bona Espero, o UK ve Vietnamu, o Islandu, o Švédsku, o „skokovské bábě“ a další.

Poslední tři dny byly věnovány výuce registrace mluvené řeči a zpěvu pod vedením tří lektorů. Hodně jsme zpívali při kytaře. Při posledním večeru přišli mezi nás neesperantisté, aby si s námi zazpívali při klavíru a kytaře.

Již nyní se můžete přihlásit na podzimní seminář od 16.září do 22.září 2013.

drahotova@esperanto.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Skokovy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.